Reklama
Reklama

Palisz e-papierosa w miejscu publicznym? Możesz dostać mandat

Od ubiegłego tygodnia w Polsce obowiązuje zakaz palenia e-papierosów w miejscach publicznych. Oznacza to, że za palenie takiego papierosa np. na przystanku komunikacji miejskiej można dostać mandat w wysokości 500 złotych.

Od ubiegłego tygodnia w miejscach publicznych na terenie naszego kraju obowiązuje zakaz palenia e-papierosów. Palacze nie mogą więc używać elektronicznych papierosów w szpitalach, urzędach, szkołach, a także na przystankach komunikacji miejskiej. W samej komunikacji miejskiej zakaz obowiązuje od dawna. Wiele osób nie zdaje sobie z tego jednak sprawy.

- Mandatów jeśli chodzi o osoby palące zwykłe papierosy jest na tyle duże, że nie będzie problemu większego z zauważeniem osoby, która pali e-papierosa - mówi Anna Nowaczyk z poznańskiej straży miejskiej. A mandat za palenie elektronicznego papierosa to nawet 500 złotych.

Palenie e-papierosa w kawiarniach czy restauracjach może odbywać się jedynie w wyznaczonej do tego palarni. Ale nie jest to jedyna zmiana. Dla palaczy dużym utrudnieniem z pewnością jest to, że od ubiegłego tygodnia nie można legalnie kupić e-papierosów przez internet. Kupimy je jedynie w dedykowanych sklepach stacjonarnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro