Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Pił alkohol na policyjnym parkingu, chciał zrobić sobie zdjęcie. Nie udało się

sk
sobota, 10.09.2016 r.
godz. 10.30
sk | sobota, 10.09.2016 r., godz. 10.30
Pił alkohol na policyjnym parkingu, chciał zrobić sobie zdjęcie. Nie udało się
Komenda Policji w Nowym Tomyślu

Alkohol to zwykle zły doradca. Przekonał się o tym 20-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, który chcąc zaimponować kolegom postanowił zrobić sobie zdjęcie na tle policyjnych radiowozów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Fauna i flora na greckiej Krecie | Wczoraj, godz. 16:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dyżurny komendy w Nowym Tomyślu zauważył osobę, która przeskoczyła płot policyjnego parkingu i kierowała się w stronę radiowozów. Na miejsce wysłany został znajdujący się w okolicy patrol.

20-latek po zorientowaniu się w całej sytuacji podjął próbę ucieczki. Okazała się jednak ona nieskuteczna. Po chwili okazało się, że mężczyzna pił na terenie jednostki alkohol.

- Podczas legitymowania zachowywał się bardzo arogancko i odmawiał wszelkiej współpracy z policjantami. Odmówił także podania swoich danych osobowych, czym popełnił wykroczenie z art. 65 kodeksu wykroczeń. Powodem jego awanturniczego nastawienia był najzwyczajniej alkohol. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego bowiem niespełna 2 promile - relacjonował st. sierż. Przemysław Podleśny z nowotomyskiej policji.

Policjanci ustalili, że 20-latek chciał pochwalić się przed kolegami piciem alkoholu na terenie jednostki policji, a dowód miały stanowić wykonane przez niego zdjęcia na tle radiowozów. Plan jednak się nie powiódł, a dodatkowo zakończył się wysokim mandatem karnym.

Reklama