Reklama
Reklama

"Zwiększenie uciążliwości zapachowej" w okolicy Centralnej Oczyszczalni Ścieków

W najbliższych dniach mieszkańcy Koziegłów będą musieli przygotować się na pewne niedogodności: w związku z pracami na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków nastąpi "Zwiększenie uciążliwości zapachowej".

- Informujemy, że w związku z przeglądem gwarancyjnym zgarniacza łańcuchowego osadnika wstępnego, zlokalizowanego na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków i koniecznością otwarcia włazów zlokalizowanych na kopule osadnika oraz załączenia wentylacji awaryjnej, w terminie: 12.09. - 22.09.2016 r. może wystąpić zwiększenie uciążliwości zapachowej COŚ w najbliższym sąsiedztwie - informuje w swoim komunikacie Aquanet.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przypomnijmy: nieprzyjemny zapach generują osadniki wstępne, które jakiś czas temu zostały przykryte ogromnymi kopułami. Inwestycja kosztująca 40 milionów złotych poprawiła jakość powietrza w okolicy COŚ, jednak co jakiś kopuły trzeba otworzyć, chociażby ze względu na prace konserwacyjne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
40.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro