Reklama
Reklama

Akademie Lecha Poznań i Hamburgera SV nawiązały współpracę

fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Akademia Lecha Poznań nawiązała współpracę z Akademią niemieckiego Hamburgera SV. Będzie ona funkcjonować zarówno na płaszczyźnie szkoleniowej (wymiana wiedzy i doświadczeń) jak i sportowej.

W Wielkopolsce i Hamburgu organizowane będą sparingi praktycznie wszystkich grup wiekowych: zarówno tych trenujących w Poznaniu (U-8 - U-14) jak i w Popowie i Wronkach (U-15, U-17 i U-19).

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Chcemy w ten sposób w pełni wykorzystać potencjał zainicjowanego partnerstwa. Dzięki temu praktycznie każda nasza drużyna będzie miała okazję co najmniej raz w sezonie zmierzyć się z zespołem rówieśników z HSV, a na kadry szkoleniowe i zarządzające akademią czekają ciekawe staże - tłumaczył Piotr Sadowski, dyrektor zarządzający ALP.

Raz w sezonie dwóch trenerów grup młodzieżowych Kolejorza wyjedzie na staż do Hamburga. Niemcy z kolei przyślą do Polski swoich szkoleniowców, którzy będą dzielić się swoimi doświadczeniami.

- Wymiana doświadczeń i dzielenie się wiedzą to jedna z największych zalet tego typu inicjatyw. Szkolenie w Kolejorzu, choć najlepsze w Polsce, bo żaden inny klub tak skutecznie nie wprowadza swoich wychowanków do kadry pierwszego zespołu, nadal musi się rozwijać. Współpraca z jednym z najlepszych niemieckich ośrodków szkoleniowych nam to gwarantuje - mówił Rafał Ulatowski, szef szkolenia Akademii Lecha Poznań.

Podpisana umowa będzie obowiązywać przez dwa najbliższe sezony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro