Reklama

Poznański Rower Miejski: we wrześniu stacje na Naramowicach

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Jeszcze w tym miesiącu na Naramowicach mają stanąć 3 stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego. Zostaną przeniesione z Moraska i os. Sobieskiego. Przypominamy, że od początku września zmieniła się lokalizacja trzech innych stacji rowerowych.

Od początku września wprowadzono zmianę w lokalizacji trzech stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. W przypadku stacji Słowiańska i Towarowa zmiany są niewielkie - stacje przestawiono o kilkadziesiąt metrów i nie zmieniono ich nazw. Największa zmiana dotyczy dotychczasowej stacji "Nowe ZOO". Korzystało z niej niewiele osób i w związku z tym zadecydowano, że stacja pojawi się w zupełnie innym miejscu - przy Centrum Kultury Zamek na ul. Kościuszki.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Tymczasem jeszcze we wrześniu 3 stacje trafią na Naramowice. Zapowiadano to już w lipcu w ramach usprawnień komunikacyjnych dla Naramowic. Dwie stacje będą pochodzić z Moraska, a trzecia z pętli na osiedlu Sobieskiego (obecnie są tam dwie). Stacje staną przy ulicy Łużyckiej oraz Naramowickiej/Boranta.

- Kolejne 20 stacji PRM pojawi się na poznańskich ulicach w marcu przyszłego roku, wraz z początkiem nowego sezonu. Docelowo, wiosną 2018, będziemy dysponować flotą 1000 rowerów, a stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego będzie ponad setka - wyjaśnia Wojciech Makowski, oficer rowerowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
43.53 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro