Reklama

Poznański Rower Miejski: we wrześniu stacje na Naramowicach

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Jeszcze w tym miesiącu na Naramowicach mają stanąć 3 stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego. Zostaną przeniesione z Moraska i os. Sobieskiego. Przypominamy, że od początku września zmieniła się lokalizacja trzech innych stacji rowerowych.

Od początku września wprowadzono zmianę w lokalizacji trzech stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. W przypadku stacji Słowiańska i Towarowa zmiany są niewielkie - stacje przestawiono o kilkadziesiąt metrów i nie zmieniono ich nazw. Największa zmiana dotyczy dotychczasowej stacji "Nowe ZOO". Korzystało z niej niewiele osób i w związku z tym zadecydowano, że stacja pojawi się w zupełnie innym miejscu - przy Centrum Kultury Zamek na ul. Kościuszki.

Tymczasem jeszcze we wrześniu 3 stacje trafią na Naramowice. Zapowiadano to już w lipcu w ramach usprawnień komunikacyjnych dla Naramowic. Dwie stacje będą pochodzić z Moraska, a trzecia z pętli na osiedlu Sobieskiego (obecnie są tam dwie). Stacje staną przy ulicy Łużyckiej oraz Naramowickiej/Boranta.

- Kolejne 20 stacji PRM pojawi się na poznańskich ulicach w marcu przyszłego roku, wraz z początkiem nowego sezonu. Docelowo, wiosną 2018, będziemy dysponować flotą 1000 rowerów, a stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego będzie ponad setka - wyjaśnia Wojciech Makowski, oficer rowerowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro