Reklama
Reklama

Kościuszki/Fredry: zmieniają organizację ruchu, ma być bezpieczniej

fot. ZDM

W centrum miasta prowadzone są prace związane nie tylko z poszerzeniem Strefy Tempo 30. Trwają również roboty w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Fredry, gdzie zmiana organizacji ruchu ma korzystnie wpłynąć na płynność poruszania się pojazdów, a także na bezpieczeństwo.

Dobiegają końca prace związane z poszerzeniem Strefy Tempo 30. Obecnie trwa montaż stojaków na rowery, a także przebudowywana jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach Święty Marcin/Kościuszki i al. Niepodległości. Zmodyfikowana sygnalizacja ma być dostosowana do ruchu w Strefie Tempo 30, w tym do ruchu rowerowego.

Cały czas roboty prowadzone są również na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Fredry. - Skrzyżowanie to jest równorzędne, więc uczestnicy ruchu muszą pamiętać o zasadzie prawej ręki. Wyłączona już wcześniej, zbędna sygnalizacja świetlna zostanie zdemontowana - wyjaśniają urzędnicy.

Na ulicy Fredry już pojawiły się czerwone drogi rowerowe, a także utworzono przejazd dla rowerów w stronę ulicy Święty Marcin. - Nowa organizacja ruchu poprawi bezpieczeństwo pieszych poruszających się po stronie kościoła. Do tej pory w tym miejscu, w chodniku, biegła droga rowerowa. Piesi i rowerzyści zmuszeni byli do poruszania się wspólnym ciągiem. Takie rozwiązanie powodowało niebezpieczne sytuacje. Zmiany oznaczają szerszy chodnik dla pieszych i większą swobodę dla rowerzystów poruszających się po jezdni - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
33.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro