Reklama
Reklama

Górnicy manifestują w Poznaniu. Chcą nowej odkrywki węgla, ekolodzy mówią NIE

fot. Filip

W czwartek przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przy ulicy Dąbrowskiego manifestują górnicy i energetycy. Chcą utworzenia nowej odkrywki węgla Ościsłowo, co zapewni im pracę. Przeciwni inwestycji są natomiast ekolodzy. W Poznaniu odbywa się dziś rozprawa administracyjna w tej sprawie.

- Strajk na Dąbrowskiego. Kopalnia węgla brunatnego. Strajk pod prywatnym biurowcem, w godzinach pracy, kpina! Dlaczego to nie odbywa się w centrum miasta - pisze nasz czytelnik, Filip. W czwartek przed siedzibą RDOŚ przy ul. Dąbrowskiego 79 pojawiło się kilkaset osób. To głównie górnicy z Konina, a także mieszkańcy podkonińskiego Ościsłowa. To właśnie tam ma powstać nowa odkrywka węgla, na co nie zgadzają się ekolodzy. Ich zdaniem taka inwestycja jest niedopuszczalna w tej lokalizacji ze względu na to, że częściowo złoże węgla znajduje się na terenie obszaru objętego programem Natura 2000.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


W czwartek w RDOŚ odbywa się rozprawa administracyjna w tej sprawie, w której może wziąć udział każdy. Górnikom i energetykom zależy na tym, by odkrywka powstała - w Koninie zaczyna bowiem brakować węgla, a to może oznaczać zwolnienia dla tysięcy pracowników. Przeciwni inwestycji są natomiast ekolodzy i mieszkańcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro