Reklama
Reklama

Górnicy manifestują w Poznaniu. Chcą nowej odkrywki węgla, ekolodzy mówią NIE

fot. Filip
fot. Filip

W czwartek przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przy ulicy Dąbrowskiego manifestują górnicy i energetycy. Chcą utworzenia nowej odkrywki węgla Ościsłowo, co zapewni im pracę. Przeciwni inwestycji są natomiast ekolodzy. W Poznaniu odbywa się dziś rozprawa administracyjna w tej sprawie.

- Strajk na Dąbrowskiego. Kopalnia węgla brunatnego. Strajk pod prywatnym biurowcem, w godzinach pracy, kpina! Dlaczego to nie odbywa się w centrum miasta - pisze nasz czytelnik, Filip. W czwartek przed siedzibą RDOŚ przy ul. Dąbrowskiego 79 pojawiło się kilkaset osób. To głównie górnicy z Konina, a także mieszkańcy podkonińskiego Ościsłowa. To właśnie tam ma powstać nowa odkrywka węgla, na co nie zgadzają się ekolodzy. Ich zdaniem taka inwestycja jest niedopuszczalna w tej lokalizacji ze względu na to, że częściowo złoże węgla znajduje się na terenie obszaru objętego programem Natura 2000.

W czwartek w RDOŚ odbywa się rozprawa administracyjna w tej sprawie, w której może wziąć udział każdy. Górnikom i energetykom zależy na tym, by odkrywka powstała - w Koninie zaczyna bowiem brakować węgla, a to może oznaczać zwolnienia dla tysięcy pracowników. Przeciwni inwestycji są natomiast ekolodzy i mieszkańcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro