Reklama
Reklama

Ukradli łódź pod okiem kamery. Wpadli dzięki mieszkańcom

fot. policja

Tydzień temu pisaliśmy o kradzieży łodzi, do której doszło na terenie powiatu kościańskiego. Złodzieje zostali uwiecznieni przez kamerę monitoringu. Dzięki publikacji ich wizerunków i reakcji mieszkańców, mężczyzn zatrzymano.

Do kradzieży doszło pod koniec lipca, ale pod koniec sierpnia policja opublikowała nagranie, na którym było widać wizerunek sprawców. Mężczyźni z działki rekreacyjnej w Żelaźnie ukradli dwuosobową łódź marki Lizek wartą około 1500 złotych. Wiadomo było, że mężczyźni z nagrania przebywali w drugiej połowie lipca nad Jeziorem Żelazno. Proszono mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości złodziei.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Na reakcję nie trzeba było długo czekać. - Efektem publikacji nagrania były informacje od mieszkańców, które ostatecznie pozwoliły na identyfikację i zatrzymanie podejrzanych - wyjaśnia Artur Ustasiak z policji w Kościanie.

Zatrzymani to 33-latek i 38-latek. Są mieszkańcami powiatów kościańskiego i leszczyńskiego. - Jeden z nich w przeszłości miał już do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Obaj usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro