Reklama

Rataje: będzie mural. Ruszyły przygotowania

Tu powstanie mural
Tu powstanie mural

Na osiedlu Piastowskim rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem ściany "deski" w pobliżu mostu Królowej Jadwigi do powstania tu muralu. Dzieło będzie przedstawiać mieszkańców. Na bloku obok już można zobaczyć mural prezentujący logo spółdzielni mieszkaniowej.

Po kilku miesiącach od ogłoszenia przez spółdzielnię Osiedle Młodych konkursu na "Mural dla osiedla", rozpoczęły się przygotowania do tej inwestycji. Mural ma się pojawić na ścianie pierwszej "deski" - bloku 18-24 znajdującego się w pobliżu mostu Królowej Jadwigi. Będzie przedstawiać fotografie mieszkańców. Każde zdjęcie ma się składać z kilku tysięcy kwadratów. Inspirowano się przy tym muralem przedstawiającym Stanisława Grochowiaka, który powstał w Lesznie. Jego autorem jest Wojciech Ejsmondt i to on będzie twórcą cyklu ratajskich murali.

Przy ścianie szczytowej budynku, na której wymalowany zostanie mural, pojawiło się już ogrodzenie. Najpierw ściana zostanie wyremontowana - m.in. będzie docieplona. Dopiero po przygotowaniu ściany, będzie można zacząć malowanie muralu. Nie wiadomo obecnie kiedy konkretnie dzieło będzie gotowe - wszystko jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

Jako drugi powstanie mural na bloku 1-10 na os. Rusa. Już gotowy jest natomiast muralu na bloku na terenie os. Piastowskiego, w którym mieści się siedziba spółdzielni. Malowidło przedstawia logotyp SM Osiedle Młodych.

Spółdzielnia chce, by w kolejnych latach na Ratajach powstawały następne murale. To właśnie na Ratajach, konkretnie na osiedlu Rusa, jeden z długich bloków udekorowano elewacją z motywem z gry Tetris. Na os. Orła Białego jeden z bloków zostanie natomiast ozdobiony motywem z gry Snake.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro