Reklama
Reklama

Na MTP powstanie żłobek. Nabór trwa

Od 3 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich swoja działalność rozpocznie żłobek. Placówka zapewni opiekę 26 dzieciom przez 10 godzin dziennie.

Żłobek będzie działał w pawilonie nr 6, na parterze budynku, od strony ul. Święcickiego. Pomieszczenia zostały dostosowane zgodnie z restrykcyjnymi wymogami, stawianymi przed tego rodzaju placówkami. Inicjatywa ma na celu aktywizację zawodowa osób, które z powodu braku innej opieki nad dziećmi w wieku 20 miesięcy do 3 lat, nie mogą podjąć pracy zawodowej.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby planujące powrót do pracy zawodowej po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim czy wychowawczym oraz osoby bezrobotne zamieszkałe w Poznaniu - informuje Centrum Prasowe MTP.

Do żłobka będzie uczęszczało 26 dzieci. Placówka zapewni opiekę przez 10 godzin dziennie. Będzie otwarta dla rodzin mieszkających na terenie Poznania oraz pracowników Targów. Operatorem placówki będzie Fundacja Familijny Poznań. Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego, miesięczny koszt pobytu dziecka wraz z wyżywieniem wyniesie 300 zł.

W pierwszym naborze do żłobka zostało przyjętych czternaścioro maluchów. Dziewięcioro to dzieci pracowników Targów - informuje Centrum Prasowe MTP.

Placówka jest wspólną inicjatywą MTP z Fundacją Familijny Poznań oraz Miasta Poznań. Cel udało się zrealizować dzięki przystąpieniu do konkursu realizowanego w ramach WRPO Działanie 6.4 (poddziałanie 6.4.1).

Nabór potrwa do 12 września do godziny 12, a wyniki zostaną ogłoszone ż 14 września. Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro