Reklama
Reklama

Strefa Tempo 30: prace prawie na finiszu

fot. ZDM
fot. ZDM

W związku z tym, że u zbiegu ulic Św. Marcin i Ratajczaka konieczny był remont cieplika termin niektórych robót drogowych związanych z tworzeniem w centrum miasta strefy ograniczonej prędkości Tempo 30 nieco się wydłużył. Jednak jak zapewniają urzędnicy prace są już prawie na finiszu.

Od kiedy wychodzi w życie strefa Tempo 30 - ta wersja rozszerzona?Znaki są jeszcze zakrojone więc nie wiem czy już obowiązuje czy też nie? - pyta nasz czytelnik.

Jak tylko zakończą się prace związane z remontem cieplika i w tych miejscach powstanie nowa nawierzchnia, ekipy drogowców skończą wykonywanie oznakowania poziomego i pionowego w tym rejonie - mówi Tadeusz Nawalaniec, Zastępca Dyrektora ds. Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich.

Obecnie w rejonie ulic Ratajczaka i Święty Marcin trwa montaż stojaków rowerowych zakończone zostały też prace związane z budową przejścia dla pieszych przez ul. Święty Marcin, na wysokości ul. Garncarskiej i Kantaka.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Św. Marcin i Kościuszki, dostosowujące ją do zmian w organizacji ruchu wprowadzonych w ramach wdrażania strefy Tempo 30 - informuje ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro