Reklama

Ruszyło głosowanie na projekty w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego

Od niedzieli można głosować na 31 projektów, zgłoszonych do realizacji w ramach pierwszej edycji Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybory najciekawszych pomysłów potrwają do 18 września.

Ilość zgłoszonych wniosków oraz ich różnorodność, świadczy o dużym zainteresowaniu tym projektem wśród mieszkańców - mówi Małgorzata Machalska, Burmistrz Lubonia. Jestem przekonana, że drugi etap Budżetu Obywatelskiego, jakim jest głosowanie już na konkretne pomysły pokaże, że warto właśnie poprzez to narzędzie jeszcze bardziej wzmacniać udział w decydowaniu o sprawach lokalnych - dodaje.

Mieszkańcy Lubonia swoje głosy mogą oddawać do 18 września. Głosować można maksymalnie na 4 z 31 projektów, oddając po 2 głosy na te inwestycyjne i 2 głosy na nieinwestycyjne. Są na to dwa sposoby - głosowanie w formie papierowej - karty do głosowania dostępne będą w Urzędzie Miasta, Bibliotece Miejskiej, Ośrodku Kultury, szkołach podstawowych i gimnazjach a także w specjalnie przygotowanych mobilnych punktach a także przez internet.

W wyniku głosowania powstanie "Lista zadań" uporządkowana według sumy oddanych głosów. Do realizacji w 2017 roku zakwalifikowane zostaną te, które uzyskały największą ilość głosów - aż do wyczerpania puli 250 tysięcy złotych.Na projekty inwestycyjne przeznaczone zostanie 200 tysięcy złotych, a na te niezwiązane z infrastrukturą Miasto przeznaczy 50 tys. W sumie do pierwszego w naszym mieście budżetu partycypacyjnego zgłoszono 43 wnioski. Po sprawdzeniu projektów przez Zespół weryfikujący, pozytywnie oceniono 31 z nich, w tym 17 inwestycyjnych oraz 14 pomysłów niezwiązanych z infrastrukturą. 11 projektów oceniono negatywnie a 1 został wycofany przez wnioskodawców - informuje Zespół Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego.

Miasto na realizację projektów przeznaczy 250 tysięcy złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
25.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro