Reklama
Reklama

Amazon potrzebuje 12 tys. pracowników przed świętami, zapłaci 15 zł/h

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Rozpoczął się przedświąteczny proces rekrutacji w Amazon. Firma stworzy 12 tysięcy sezonowych miejsc pracy w swoich trzech centrach logistyki w Polsce, z których dwa znajdują się w Bielanach Wrocławskich k. Wrocławia, a trzecie w Sadach k. Poznania.

Tysiące pracowników sezonowych, którzy dołączają do nas w okresie świątecznego szczytu sprzedaży, są dla nas bardzo ważni. To przede wszystkim dzięki nim nasi klienci mogą cieszyć się obsługą na najwyższym poziomie w tym niezwykłym okresie roku - powiedział Steven Harman, Dyrektor Amazon Operations na Europę kontynentalną. Z przyjemnością ponownie powitamy osoby, które towarzyszyły nam podczas poprzedniego świątecznego szczytu sprzedaży, a także wiele osób, które po raz pierwszy dołączą do Amazon - dodał.

Bardzo się cieszymy, że w najbliższym czasie stworzymy W Polsce ponad 12 tysięcy sezonowych miejsc pracy. Dla wielu pracowników będzie to początek drogi do stałego zatrudnienia w Amazon. W zeszłym roku ponad 2,1 tysiąca pracowników sezonowych otrzymało od nas propozycję stałego zatrudnienia w naszych centrach logistyki e-commerce, co oznacza, że obecnie w Polsce zatrudniamy ponad 5,5 tysiąca osób - kończy Harman.

Jak zapowiadają przedstawiciele firmy pracownicy sezonowi mają otrzymać konkurencyjną stawkę godzinową w wysokości 15 zł oraz aż do 15% premii za frekwencję i wyniki danego centrum. Mogą również korzystać z pakietu świadczeń dodatkowych, takich jak transport z wielu okolicznych miejscowości w regionie Poznania i Wrocławia oraz gorące posiłki w firmowej stołówce za symboliczną złotówkę.

Tylko w Sadach k. Poznania Amazon przyjmie 5,5 tysiąca pracowników sezonowych - mówi Marzena Więckowska, rzecznik Amazon.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
29.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro