Lech Poznań lepszy od pierwszoligowca. Bramka młodego napastnika

Nenad Bjelica po raz pierwszy poprowadził w sobotę Lecha Poznań, a jego piłkarze w sparingowym spotkaniu pokonali 2:1 Olimpię Grudziądz. Bramki zdobyli Darko Jevtić i 18-letni debiutant, Paweł Tomczyk.

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach reprezentacyjnych Chorwat postanowił przyjrzeć się możliwością swojego zespołu. Przy okazji miał sposobność do solidnego przeglądu kadr: do Wągrowca, gdzie rozgrywano spotkanie, zabrał sporą grupę młodych piłkarzy występujących na co dzień w rezerwach.

Mecz lepiej rozpoczęli grudziądzanie, którzy już w 10. minucie prowadzili 1:0. Spora w tym "zasługa" Macieja Wilusza, który fatalnym zagraniem otworzył Damianowi Warchołowi drogę do bramki.

Lechici starali się odrobić straty, jednak przed przerwą zgromadzeni kibice nie oglądali już bramek.

W drugich 45 minutach na boisku dominował Kolejorz. Wyrównał trafieniem z rzutu wolnego Darko Jevtić, a wynik spotkania ustalił Paweł Tomczyk, wykorzystując dobre dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego.

W grze Lecha wciąż jest dużo do poprawy, trenera Bjelicę może jednak cieszyć fakt, że zawodnicy Kolejorza byli w stanie udokumentować posiadaną przewagę. dobre wrażenie pozostawili po sobie także młodzi zawodnicy, na czele z Tomczykiem i Marcinem Wasielewskim.

Lech Poznań - Olimpia Grudziądz 2:1 (0:1)

Lech: Matus Putnocky (Miłosz Mleczko 64") - Maciej Wilusz, Lasse Nielsen (Mateusz Magdziak 67"), Dariusz Dudka, Marcin Wasielewski - Łukasz Trałka (Aziz Tetteh), Maciej Gajos (Maciej Spychała 67") - Kamil Jóźwiak (Szymon Pawłowski 46"), Maciej Makuszewski, Victor Gutierrez (Darko Jevtić 46") - Marcin Robak (Paweł Tomczyk 67")

Olimpia: Patryk Królczyk - Damian Ciechanowski (Adrian Bielawski 46"), Matić Zitko (Maciej Wolski 61"), Lukas Klemenz, Radosław Jasiński - Arkadiusz Kasperkiewicz, Marcin Smoliński (Jakub Łukowski 46"), Adam Banasiak, Damian Michalik, Marcin Kaczmarek - Damian Warchoł (Oskar Trzepacz 46")

Bramki: Jevtić (52"), Tomczyk (80") - Warchoł (10")