Reklama
Reklama

Kolejna pęknięta kierownica w rowerze miejskim

fot. Tomek
fot. Tomek

W miniony poniedziałek pisaliśmy o rowerze miejskim, w którym w trakcie jazdy pękła kierownica. W piątek dostaliśmy informację o kolejnym takim zdarzeniu.

To już kolejna niebezpieczna sytuacja, która spotyka użytkowników roweru miejskiego. Jakiś czas temu do groźnego zdarzenia doszło w Warszawie,gdzie znana z poznańskich ulic firma Nextbike obsługuje warszawski system rowerów miejskich Veturilo. Jeden z rowerów złamał się podczas jazdy. W poniedziałek pisaliśmy o kierownicy, która złamała się w jednym z poznańskich rowerów -Pękła kierownica w rowerze miejskim! Kierujący rowerem na szczęście uniknął upadku jednak ostre elementy połamanej kierownicy poraniły mu rękę - relacjonował czytelnik Michał.

W piątek otrzymaliśmy kolejne zdjęcie poznańskiego roweru z ułamaną kierownicą -Dziś około 11:30 wypożyczyłem rower ze skrzyżowania Bukowska/Szpitalna. Dojeżdżając do King Crossa dosłownie odpadła mi rączka od roweru. Na szczęście jechałem już bardzo wolno, ale jeszcze chwilę wcześniej skończyłoby się to tragedią - pisze czytelnik Tomek.

Organizatorem systemu rowerów miejskich jest poznański ZTM, ale za sprawność systemu odpowiada firma Nextbike -Stały nadzór nad sprawnością techniczną rowerów oraz stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego sprawuje operator systemu, z którym na bieżąco współpracuje Zarząd Transportu Miejskiego. W przypadku stwierdzenia jakiejkolwiek usterki prosimy o zgłoszenie tego faktu operatorowi na numer specjalnej infolinii 61 666 80 80 lub 61 674 03 90, można także przesłać zgłoszenie pocztą elektroniczną poprzez stronę internetową- wyjaśniał kilka dni temu Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Zdjęcie i prośbę o wyjaśnienie sytuacji przesłaliśmy do firmy Nextbike.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro