Reklama
Reklama

Poznański imam dziękuje papieżowi Franciszkowi

Kilka dni temu abp Stanisław Gądecki odwiedził Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe na Górczynie. W trakcie spotkania, poznańskim imam przekazał na ręce metropolity list do papieża Franciszka.

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził muzułmańskie centrum na zaproszenie imamaYoussefa Chadida -Jego Ekscelencja zwiedził salę modlitewną, rozmawiał z przedstawicielami Ligi Muzułmańskiej w RP, przedstawicielami wspólnoty wielkopolskiej oraz przedstawicielami środowisk chrześcijańskich, a następnie zobaczył wystawę "Koran-księga pokoju i miłosierdzia Bożego". Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze - relacjonuje przedstawiciele centrum.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W trakcie spotkania imam wręczył arcybiskupowi list-podziękowanie do papieża Franciszka - Chciałbym bardzo podziękować za szczere słowa mówiące o Bożym Miłosierdziu, o miłości do bliźniego, o wzajemnym poszanowaniu dla wyznawców innych religii w tym i dla muzułmanów, jakie padły z ust Waszej Eminencji podczas Światowych Dni Młodzieży - pisze Youssef Chadid.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro