Reklama
Reklama

Poznański imam dziękuje papieżowi Franciszkowi

Kilka dni temu abp Stanisław Gądecki odwiedził Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe na Górczynie. W trakcie spotkania, poznańskim imam przekazał na ręce metropolity list do papieża Franciszka.

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził muzułmańskie centrum na zaproszenie imamaYoussefa Chadida -Jego Ekscelencja zwiedził salę modlitewną, rozmawiał z przedstawicielami Ligi Muzułmańskiej w RP, przedstawicielami wspólnoty wielkopolskiej oraz przedstawicielami środowisk chrześcijańskich, a następnie zobaczył wystawę "Koran-księga pokoju i miłosierdzia Bożego". Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze - relacjonuje przedstawiciele centrum.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W trakcie spotkania imam wręczył arcybiskupowi list-podziękowanie do papieża Franciszka - Chciałbym bardzo podziękować za szczere słowa mówiące o Bożym Miłosierdziu, o miłości do bliźniego, o wzajemnym poszanowaniu dla wyznawców innych religii w tym i dla muzułmanów, jakie padły z ust Waszej Eminencji podczas Światowych Dni Młodzieży - pisze Youssef Chadid.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro