Reklama
Reklama

Dziś rozpoczyna się rok szkolny. W czasie wakacji miasto remontowało szkoły

Czwartek to pierwszy dzień nowego roku szkolnego, ale w poznańskich szkołach wiele działo się również w wakacje. Miasto przeprowadziło wiele inwestycji na terenie placówek oświatowych.

Remont przeszła między innymi szkoła na os. Jana III Sobieskiego. Do istniejącej podstawówki dobudowane też przedszkole, ale to nie jedyne remonty prowadzone w czasie wakacji w Poznaniu - Na szczęście udało się wszystko w terminie zrealizować. Pewne zadania będą oczywiście jeszcze we wrześniu, październiku realizowane, ale to takie, które nie zakłócają cyklu dydaktycznego - mówi Piotr Kurosiński z Wydziału Oświaty UM.Przeważnie inwestycje polegały na remontach elewacji, ocieplaniu budynków i przebudowie sal.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pod nowy adres przeniósł się Zespół Szkół Specjalnych nr 5. Ponad milion złotych kosztowały modernizacje szkół na os. Sobieskiego i przy ul. Leszka. Trwają jeszcze remonty w podstawówkach przy ul. Prądzyńskiego i na Głuszynie. Trwa też renowacja zabytkowych budynków VIII LO i Poznańskiej Szkoły Chóralnej.

Mimo roku szkolnego to nie koniec inwestycji. Ostatnio miasto rozpisało przetarg na remonty szkolnych boisk - Te najbardziej wyeksploatowane, które posiadają sztuczną nawierzchnię, a w zasadzie prawie jej już nie posiadają. Tam wymieniamy tę nawierzchnię - dodaje Kurosiński.Mowa o boiska w podstawówkach przy ul. Bosej, Norwida, Brandstaettera, Dmowskiego, Św. Szczepana, w zespołach szkół przy ul. Św. Jerzego i Przełajowej. Z kolei przy XII LO powstanie zupełnie nowe boisko. Prace przy wszystkich boiskach mają potrwać nie więcej niż dwa miesiące.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
72.11 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro