Reklama

Dziś rozpoczyna się rok szkolny. W czasie wakacji miasto remontowało szkoły

Czwartek to pierwszy dzień nowego roku szkolnego, ale w poznańskich szkołach wiele działo się również w wakacje. Miasto przeprowadziło wiele inwestycji na terenie placówek oświatowych.

Remont przeszła między innymi szkoła na os. Jana III Sobieskiego. Do istniejącej podstawówki dobudowane też przedszkole, ale to nie jedyne remonty prowadzone w czasie wakacji w Poznaniu - Na szczęście udało się wszystko w terminie zrealizować. Pewne zadania będą oczywiście jeszcze we wrześniu, październiku realizowane, ale to takie, które nie zakłócają cyklu dydaktycznego - mówi Piotr Kurosiński z Wydziału Oświaty UM.Przeważnie inwestycje polegały na remontach elewacji, ocieplaniu budynków i przebudowie sal.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Pod nowy adres przeniósł się Zespół Szkół Specjalnych nr 5. Ponad milion złotych kosztowały modernizacje szkół na os. Sobieskiego i przy ul. Leszka. Trwają jeszcze remonty w podstawówkach przy ul. Prądzyńskiego i na Głuszynie. Trwa też renowacja zabytkowych budynków VIII LO i Poznańskiej Szkoły Chóralnej.

Mimo roku szkolnego to nie koniec inwestycji. Ostatnio miasto rozpisało przetarg na remonty szkolnych boisk - Te najbardziej wyeksploatowane, które posiadają sztuczną nawierzchnię, a w zasadzie prawie jej już nie posiadają. Tam wymieniamy tę nawierzchnię - dodaje Kurosiński.Mowa o boiska w podstawówkach przy ul. Bosej, Norwida, Brandstaettera, Dmowskiego, Św. Szczepana, w zespołach szkół przy ul. Św. Jerzego i Przełajowej. Z kolei przy XII LO powstanie zupełnie nowe boisko. Prace przy wszystkich boiskach mają potrwać nie więcej niż dwa miesiące.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro