Reklama
Reklama

Zakończyła się przebudowa Ronda Kaponiera!

fot. PIM
fot. PIM

Ponad pięć lat trwała przebudowa Ronda Kaponiera. Termin zakończenia prac wielokrotnie przekładano, ale ostatecznie dziś prace zakończyły się.

Przebudowa pierwszego odcinka ulicy Roosevelta rozpoczęła się ponad pięć lat temu i zakończyła się na kilka dni przed rozpoczęciem Euro 2012. Już po zakończeniu imprezy rozpoczęła się główna część inwestycji. Prace przy przebudowie wielokrotnie przedłużano. W między czasie okazało się, że konieczny jest choćby remont Mostu Uniwersyteckiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ostatecznie wszystkie prace zakończyły się w czwartek. To jednak nie oznacza, że poznaniacy już dziś skorzystają z przejścia podziemnego czy nowych przystanków. Teraz miasto musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie ronda - Kontrola na placu budowy zawsze polega na skonfrontowaniu tego co powstało z projektem budowlanym, zatwierdzonym w pozwoleniu na budowie - wyjaśnia Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Niezbędne dokumenty powinny dotrzeć do nadzoru budowlanego w czwartek. W piątek odbyłyby się niezbędne odbiory, a w przypadku wydania pozwolenia, w sobotę rondo zostanie całkowicie otwarte dla użytkowników. Przebudowa trwała 1864 dni czyli 5 lat, 1 miesiąc i 6 dni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
79.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro