Reklama
Reklama

Linia "L" od jutra do likwidacji. "To skandal"

fot. @czyteknik
fot. @czyteknik

Od 1 września obowiązywał będzie zasadniczy rozkład jazdy ZTM. Nie wszyscy są zadowoleni z wprowadzonych zmian. Nasz czytelnik jest zbulwersowany likwidacją linii autobusowej "L", która kursowała pomiędzy poznańskim dworcem a lotniskiem.

Naszemu czytelnikowi nie spodobał się nowy, zasadniczy rozkład jazdy ZTM, który zacznie obowiązywać od 1 września. Szczególnie bulwersujący dla niego jest fakt, że likwidacji ulegnie linia autobusowa "L", która kursowała pomiędzy lotniskiem Ławica w Poznaniu a dworcem kolejowym. Widzę kolejne oszczędności... skandal żeby usuwać prewencyjną linie "L" między dworcem PKP a lotniskiem. Teraz ludzie z walizkami będą się tłoczyć z mieszkańcami Grunwaldu i jechać o 10 min. dłużej... jedni będą narzekać na drugich a tak potok pasażerski był dobrze rozdzielony 59 vs L - pisze @czyteknik.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

O powód takiej zmiany zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców podjęta została decyzja o wprowadzeniu takiej zmiany - mówi Agnieszka Smogulecka z ZTM. Wpłynęło do nas wiele sygnałów od mieszkańców, którzy skarżyli się, że nie mogą korzystać z tego autobusu, bo większość przystanków omijał - dodaje.

Linia pospieszna L kursująca na trasie lotnisko Ławica-centrum zostanie zawieszona od 1 września. Pasażerowie w zamian będą mogli korzystać z linii nr 59. Zostanie ona wydłużona (autobusy skierowane zostaną ulicą Dworcową do pętli Poznań Główny), zwiększona zostanie też częstotliwość kursów - wynosić będzie w dni robocze co około 15 minut.

Linia nr 59:

POZNAŃ GŁÓWNY - Dworcowa - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Bukowska - PORT LOTNICZY ŁAWICA

Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej od 1 września można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro