Reklama

Dziś na Plaży Miejskiej na Chwaliszewie będzie można spotkać Aleksandra Dobę

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

W środę o godzinie 20:30 na Plaży Miejskiej na Chwaliszewie będzie można spotkać się z wybitnym polskim podróżnikiem i kajakarzem Aleksandrem Dobą.  

Chcielibyśmy zaprosić na wyjątkowe wydarzenie. Będzie to spotkanie z wybitnym polskim podróżnikiem i kajakarzem Aleksandrem Dobą, które rozpocznie się 31 sierpnia o godzinie 20:30 na Plaży Chwaliszewo. Spotkanie będzie połączone z sesją audiowizualną oraz dyskusją, podczas której każdy widz będzie mógł zadać prelegentowi nurtujące go pytania- informują operatorzy Plaży miejskiej na Chwaliszewie.

Aleksander Doba pochodzi z podpoznańskiego Swarzędza, a w Poznaniu studiował na Politechnice Poznańskiej. Po studiach rozpoczął pracę w Zakładach Chemicznych Police i zamieszkał w Policach, a jego wielką pasją zawsze była turystyka i sport. Aleksander Doba latał szybowcami, skakał ze spadochronem, uprawiał kolarstwo i kajakarstwo. I to właśnie kajakarstwo przyniosło mu największą sławę. Aleksander Doba z sukcesem zakończył II Transatlantycką Wyprawę Kajakową z kontynentu na kontynent (z Lizbony na Florydę).Samotnie opłynął jezioro Bajkał w 41 dni oraz Morze Bałtyckie "Z Polic do Polic" w 80 dni. A także, jako pierwszy opłynął polskie wybrzeże oraz przepłynął całą Wisłę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro