Reklama
Reklama

Na placu Adama Mickiewicza trwa Noc Postulatów

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

O godzinie 19 rozpoczęła się na placu Adama Mickiewicza Noc Postulatów. Organizatorem spotkania z okazji 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych jest Komitet Obrony Demokracji.

Dzisiejsze wydarzenie zapowiadaliśmy już na naszych łamach -W rocznicę Porozumień Sierpniowych zapraszamy na Noc Postulatów. Przy rozstawionym namiocie na placu Adama Mickiewicza będziemy rozmawiać o sprawach ważnych dla Polski, o demokracji, wolności, o przełomowych wydarzeniach Sierpnia’80, a także o współczesnych problemach i zagrożeniach. Niech to będą prawdziwe Polaków nocne rozmowy!- zapowiadała Katarzyna Witowska-Góra, rzecznik prasowy KOD Wlkp.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Zgodnie z planem namiot Komitetu Obrony Demokracji stanął na placu Mickiewicza, a członkowie KOD przygotowali z tej okazji manifest - Demokracja w Polsce jest zagrożona. Działania władzy, jej lekceważenie prawa oraz demokratycznego obyczaju zmuszają nas do wyrażenia stanowczego sprzeciwu. Nie chcemy Polski totalitarnej, zamkniętej dla myślących inaczej, niż każe władza. Nie chcemy Polski pełnej frustracji i żądzy rewanżu - czytamy w nim.

Stoisko KOD będzie otwarte dla poznaniaków do północy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro