Reklama
Reklama

Mieszkania, w których strach mieszkać

Grzyb na ścianie i cieknąca woda z sufitu nawet wtedy, gdy nie ma opadów. Taki koszmar przeżywają już od kilku miesięcy mieszkańcy osiedla Pod Platanami, znajdującego się przy ul. Saperskiej. Nie mogą oni doprosić się usunięcia zarówno zniszczeń jak i ich przyczyny. Firma Wechta, do której należą budynki odpowiada, że aktywnie działa w tym kierunku. Sytuacja jednak się nie poprawia.

Mieszkańcy osiedla "Pod Platanami" próbowali już wszystkiego. Zgłaszali sprawę indywidualnie, pisali listy, organizowali spotkania wszystkich mieszkańców, których dotyka ten problem. Niestety pomimo wszelkich prób wyegzekwowania poziomu i standardu mieszkań, który zagwarantowany był w umowie, nie przyniosły one większych efektów.

W czym tkwi problem? Mieszkania, piwnice oraz garaże są zalewane, tworzą się zacieki, z których rozwijają się bakterie oraz grzyby. Sytuacja staje się o tyle niebezpieczna, że zacieki te mogą pośrednio powodować dolegliwości zdrowotne bądź pogarszać obecny stan zdrowia mieszkańców. W budynku bowiem, mieszkają osoby chore na astmę, mające trudności z oddychaniem, a także małe dzieci.

Mieszkańcy twierdzą, że zacieki pojawiają się w budynku, nawet w dni, kiedy nie pada deszcz. Podwykonawcy, którzy zajmowali się sprawą stwierdzili, że nie mogą oszacować dokładnej przyczyny w dni, w których nie pada, ponieważ jest mała widoczność problemu. Nie mogą tez niczego zrobić w dni deszczowe, bowiem... pada deszcz uniemożliwiający prace.

Zniszczenia spowodowane są złą konstrukcją wykonaną podczas remontów bloków. Balkony znajdujące się na najwyższych piętrach zostały źle uszczelnione, co spowodowało zniszczenia na niższych piętrach budynku. Firma Wecha zapewnia, że tym razem wszystkie prace zostaną prawidłowo przeprowadzane a izolacja pojawi się na wszystkich balkonach budynku. Problemy natomiast tłumaczy skomplikowaną architekturą budynków i niezbyt dokładnym wykonaniem niektórych elementów.

Firma Wechta S.A. oskarżana jest przez mieszkańców również o inne zaniedbania. Domagają się oni realizacji wszystkich postulatów, które były zapowiadane podczas prezentacji projektu zabudowy terenu. Chodzi tu głównie o przyłączenie osiedla do kanalizacji miejskiej, wykonanie wszystkich parkingów, śmietników, zieleni oraz placu zabaw.

Czy Twoim zdaniem firmy właściwie uwzględniają reklamacje?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro