Reklama

Spacer z przewodnikiem śladami poznańskich zbrodni

fot. Katarzyna Tymek/PoPoznaniu.pl
fot. Katarzyna Tymek/PoPoznaniu.pl

"Zbrodnia i kara" to kolejny spacer organizowany przez grupę przewodników PoPoznaniu.pl. Dwa spacery odbędą się w drugą sobotę września.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na zupełnie nową wycieczkę zatytułowaną "Zbrodnia i kara" -Podczas gdy porządni obywatele dawnego Poznania zajmowali się handlem lub rzemiosłem, w ciemnych zaułkach i podejrzanych spelunkach toczyło się zupełnie inne życie: oszuści planowali kolejny przekręt, złodzieje obserwowali przyszłe ofiary, a kat namawiał swoje podopieczne do kradzieży. Miejcie się na baczności! Nasza wycieczka będzie pełna nieco ponurych, ale fascynujących historii o zbrodni i karze w dawnym Poznaniu - zachęcają przewodnicy z grupy Po Poznaniu..

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Dziesiątego września odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza wycieczka rozpocznie się o godzinie jedenastej, a druga o szesnastej. Uczestnicy spotkają się z przewodnikiem przy krzyżu na placu Międzymoście.Udział w wycieczce jest darmowy, ale po jej zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro