Reklama

Spacer z przewodnikiem śladami poznańskich zbrodni

fot. Katarzyna Tymek/PoPoznaniu.pl
fot. Katarzyna Tymek/PoPoznaniu.pl

"Zbrodnia i kara" to kolejny spacer organizowany przez grupę przewodników PoPoznaniu.pl. Dwa spacery odbędą się w drugą sobotę września.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na zupełnie nową wycieczkę zatytułowaną "Zbrodnia i kara" -Podczas gdy porządni obywatele dawnego Poznania zajmowali się handlem lub rzemiosłem, w ciemnych zaułkach i podejrzanych spelunkach toczyło się zupełnie inne życie: oszuści planowali kolejny przekręt, złodzieje obserwowali przyszłe ofiary, a kat namawiał swoje podopieczne do kradzieży. Miejcie się na baczności! Nasza wycieczka będzie pełna nieco ponurych, ale fascynujących historii o zbrodni i karze w dawnym Poznaniu - zachęcają przewodnicy z grupy Po Poznaniu..

Dziesiątego września odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza wycieczka rozpocznie się o godzinie jedenastej, a druga o szesnastej. Uczestnicy spotkają się z przewodnikiem przy krzyżu na placu Międzymoście.Udział w wycieczce jest darmowy, ale po jej zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro