Reklama
Reklama

Rekordowy miesiąc roweru miejskiego

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Poznański system roweru miejskiego został w tym roku rozbudowany i zmodernizowany. Zmiany już przynoszą efekty, a mijający sierpień był najlepszym miesiącem w historii systemu.

Od lipca do dyspozycji użytkowników jest 61 stacji i 681 rowerów miejskich. Wprowadzano także kilka nowości - Foteliki do przewożenia dzieci, specjalne trzy stacje z rowerkami dziecięcymi oraz możliwość tańszego korzystania z roweru miejskiego przez posiadaczy ważnych biletów okresowych na karcie PEKA. Ponadto, zmodernizowano 16 najstarszych stacji, które wyposażono w ekrany dotykowe i panele płatnicze. Jest to początek dużej rozbudowy PRM - w 2018 roku ma on obejmować 100 stacji i 1000 rowerów - informuje ZTM.

Wprowadzone zmiany poskutkowały znacznym wzrostem zainteresowania rowerem miejskim, a mijający sierpień będzie rekordowym miesiącem w historii PRM - W ciągu 29 dni sierpnia użytkownicy skorzystali z wypożyczalni 66.722 razy - to nowy miesięczny rekord PRM. Z kolei w czwartek (25 sierpnia) ustanowiono nowy dzienny rekord wypożyczeń - rowerzyści wynajęli rowery 3136 razy w ciągu 24 godzin. Statystycznie każdy rower tego dnia był wynajmowany ponad 4 razy - dodaje ZTM.

Dobrze prezentują się też statystyki za cały sezon -Od początku marca 2016 roku rowerzyści skorzystali z wypożyczalni ćwierć miliona razy, a liczba użytkowników zwiększyła się o blisko 20 tys. Przed rokiem - w całym sezonie - wynajmów było dokładnie 124.926, co oznacza, że w sześć miesięcy użytkownicy podwoili ubiegłoroczny wynik - wylicza ZTM.

Poznański Rower Miejski działa od kwietnia 2012 roku. W tym czasie zarejestrowało się blisko 53000 użytkowników, którzy wypożyczyli rowery ponad pół miliona razy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro