Reklama
Reklama

KOD Wielkopolska organizuje dziś "Noc Postulatów" na Placu Adama Mickiewicza

fot. Materiały prasowe

Dziś mija 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Z tej okazji Komitet Obrony Demokracji Region Wielkopolska organizuje na Placu Adama Mickiewicza "Noc Postulatów".

W rocznicę Porozumień Sierpniowych zapraszamy na Noc Postulatów. Przy rozstawionym namiocie na placu Adama Mickiewicza będziemy rozmawiać o sprawach ważnych dla Polski, o demokracji, wolności, o przełomowych wydarzeniach Sierpnia’80, a także o współczesnych problemach izagrożeniach. Niech to będą prawdziwe Polaków nocne rozmowy! - informuje Katarzyna Witowska-Góra, rzecznik prasowy KOD Wlkp.

Na Placu Adama Mickiewicza mają się pojawić między innymi Grzegorz Ganowicz, Wiesław Chossa, Krystyna Stachowiak i Krzysztof Stasiewski. "Noc Postulatów" odbywać się będzie w godzinach od 19:00 do 24:00.

Natomiast w środę, 31 sierpnia o godz. 16:40 na poznańskiej Cytadeli zabrzmi Dzwon Wolności i Przyjaźni Między Narodami. Wydarzenie "Dzwon Demokracji" stanowi uzupełnienie organizowanej przez KOD Wlkp. akcji "Noc Postulatów"; upamiętnia datę i godzinę podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku (16:40 31 sierpnia 1980 r.) - dodaje Witowska-Góra.

Przebieg wydarzenia:

16:00 - zbiórka na schodach Cytadeli pod Dzwonem Wolności i Przyjaźni Między Narodami,

16:10 - krótkie wypowiedzi organizatorów i zaproszonych gości,

16:35 - okolicznościowy apel przed uderzeniem w dzwon,

16:40 - uruchomienie Dzwonu Wolności, następnie odśpiewanie hymnu Polski,

po 16:45 - sesja zdjęciowa na schodach Cytadeli.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro