Reklama

Oficjalnie: Jan Urban zwolniony z Lecha Poznań

fot. Paweł Rosolski
fot. Paweł Rosolski

To o czym mówiło się od kilku tygodni stało się faktem w poniedziałek. Władze Lecha Poznań podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Janem Urbanem.

Zarząd poinformował o swojej decyzji w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie klubu.

- Trener Jan Urban wypełnił powierzoną mu misję, wyprowadził zespół z trudnej sytuacji, zdobył Superpuchar i był finalistą Pucharu Polski, umiejętnie prowadził młodych zawodników w I drużynie za to jesteśmy Mu bardzo wdzięczni. Lech potrzebuje nowych impulsów, tak I drużyna, jak i cały Klub, chcemy stawiać sobie nowe cele i je osiągać, chcemy determinacji i mentalności zwyciężania w każdym meczu, chcemy dawać radość z gry Kolejorza naszym kibicom - napisano.

Urban objął Kolejorza w październiku ubiegłego roku. Miał zażegnać kryzys, w którym znalazł się wówczas zespół. To się udało, dzięki czemu Lech awansował do czołowej ósemki ekstraklasy i finału Pucharu Polski. Choć tam lepsza okazała się Legia Warszawa, a runda finałowa była w wykonaniu ówczesnego obrońcy tytułu po prostu słaba, zarząd zdecydował się dać trenerowi kolejną szansę.

Lech rozpoczął sezon od wygranej w Superpucharze, ale słabe w wyniki w lidze mocno osłabiły pozycję Urbana. Jego posady nie uratował nawet ostatni progres wyników.

Na razie nie jest znane oficjalnie nazwisko następcy.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 29.08.2016 r., godz. 14.11
    Aktualizacja
    poniedziałek, 29.08.2016 r., godz. 14.11
    We wtorek o godz. 13:00 klub zaprezentuje nowego szkoleniowca.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro