Reklama
Reklama

Ratajczaka: straż miejska odholowała 3 samochody

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Mimo znaków i licznych apeli nie wszyscy kierowcy przeparkowali swoje samochody z ulicy Ratajczaka. Zgodnie z zapowiedziami auta zostały odholowane.

Od poniedziałku obowiązują nowe zasady postoju obowiązują na ul. Ratajczaka. Kierowcy nie mogą parkować aut na odcinku między ulicą Święty Marcin i Ogrodową (po lewej stronie). Już w ubiegły wtorek w tym miejscu pojawiły się znaki o zakazie postoju, jednak nie wszyscy kierowcy zwrócili na nie uwagą.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w poniedziałek od godziny 6:15 na ulicy Ratajczaka pojawili się strażnicy miejscy. Nie było większych problemów w tym miejscu - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej. Na ulicy Ratajczaka rano zastaliśmy pięć samochodów z czego dwóch kierowców natychmiast się zgłosiło i zabrali swoje auta. Trzy samochody zostały odholowane - dodaje.

Przypominamy, że koszt usługi holowania to prawie 400 zł. Kierowcy muszą się też liczyć z mandatem wysokości 100 zł oraz 1 punktem karnym. Jak wyjaśnia Piwecki na razie nie wiadomo, czy kierowcy, którzy zostawili samochód w tym miejscu zostaną ukarani. Jeśli okaże się, że auto stało tam jeszcze przed umieszczeniem znaków - mandatów nie będzie. Sprawdzi to zarządca drogi, który posiada dokumentację fotograficzną tego miejsca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro