Reklama

Zmiany komunikacyjne: tramwaje pojadą na Ogrody, z Ratajczaka odholują auta

fot. PIM
fot. PIM

Przypominamy, z jakimi zmianami trzeba się liczyć w najbliższych dniach na poznańskich ulicach i torowiskach. Na Ogrody wrócą tramwaje, ale zmiany dotkną kierowców poruszających się po skrzyżowaniu Dąbrowskiego z Przybyszewskiego i Żeromskiego. W poniedziałek rano z ul. Ratajczaka odholowywane natomiast będą zaparkowane tu auta.

W sobotę, po ponad roku, tramwaje wrócą na pętlę Ogrody. Będą to linie nr 2, 17 i 18. To dobra informacja dla mieszkańców i pasażerów. Zlikwidowane zostaną linia "za tramwaj" T2 oraz linie nr 22 i 27. Co istotne, tramwaje linii nr 7 (do czasu zakończenia prac torowych na ul. Przybyszewskiego) kursować będą w relacji Zawady - Budziszyńska.

Tramwaje od soboty pojadą tak:

Linia nr 2
DĘBIEC - 28 Czerwca 1956 - Górna Wilda - Królowej Jadwigi - Strzelecka - Podgórna - Marcinkowskiego - plac Wolności - 27 Grudnia - Gwarna - Święty Marcin - rondo Kaponiera - Roosevelta - Dąbrowskiego - OGRODY
(powrót: ... - rondo Kaponiera - Święty Marcin - Marcinkowskiego - ...)

Linia nr 7
ZAWADY - Podwale - rondo Śródka - Jana Pawła II - Zamenhofa - rondo Starołęka - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA.

Linia nr 17

STAROŁĘKA - Starołęcka - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Trasa Kórnicka - Jana Pawła II - rondo Śródka - Wyszyńskiego - plac Wielkopolski - 23 Lutego - Mielżyńskiego - Fredry - Dąbrowskiego - OGRODY

Linia nr 18

FRANOWO - Piaśnicka - Trasa Kórnicka - rondo Rataje - Królowej Jadwigi - Most Dworcowy - Roosevelta - Dąbrowskiego - OGRODY.

Nie jest to jednak jedyna zmiana, jaka zajdzie w weekend w tym rejonie. - W niedzielę nastąpi zmiana organizacji ruchu samochodowego w relacji Żeromskiego - Przybyszewskiego i Przybyszewskiego - Żeromskiego - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Ruch zostanie skierowany na wschodnią stronę skrzyżowania (bliżej centrum) i przywrócone zostaną prawoskręty z Dąbrowskiego w Żeromskiego i z Przybyszewskiego w Dąbrowskiego. Zmiana organizacji ruchu pozwoli na dokończenie prac w zachodniej części węzła, które potrwają około tygodnia - dodają. - Na odcinku ul. Dąbrowskiego od ul. Szpitalnej do ul. Żeromskiego utrzymany zostanie zakaz ruchu z wyłączeniem ruchu lokalnego. Mieszkańcy jednak nie będą mogli wyjechać na skrzyżowaniu Przybyszewskiego - Dąbrowskiego. Przejazd będzie możliwy ul. Szpitalną i Szamarzewskiego. Wyłączona zostanie również sygnalizacja świetlna, a ruchem będą kierowały osoby do tego uprawnione.

Ze względu na zmiany na skrzyżowaniu, od niedzieli autobusy linii nr 82, 91 i 95 w obu kierunkach kursować będą objazdem przez ulicę Szamarzewskiego (nawrót na pętli Ogrody).

W weekend wart też pamiętać o zmianie, jaka w poniedziałek zajdzie na ulicy Ratajczaka. Rano mają się rozpocząć prace związane z poszerzaniem Strefy Tempo 30 w tym miejscu. Znaki informujące o zakazie zatrzymywania się już tu stoją. Kierowcy nie mogą parkować aut na odcinku między ulicą Święty Marcin i Ogrodową (po lewej stronie). - Od godziny 6:15 w poniedziałek samochody pozostawione na tym odcinku ul. Ratajczaka zostaną odholowane na parking strzeżony. Koszt usługi holowania to prawie 400 złotych. Mandat za wykroczenie drogowe to 100 zł + 1 punkt karny - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro