Reklama

Strzelali karabinkiem paintballowym do budynków... jadąc samochodem

fot. Policja Leszno
fot. Policja Leszno

Dwóch nastolatków odpowie przed sądem za strzelanie do budynków mieszkalnych karabinkiem paintballowym. Uszkodzili 5 obiektów kulkami z pomarańczową farbą.

Do zdarzenia doszło w czerwcu na terenie Rydzyny pod Lesznem. - W trakcie jednej nocy uszkodzono pięć elewacji budynków mieszkalnych. Uszkodzenia były nietypowe. Ściany frontowe wszystkich domów zostały ostrzelane kulkami do gry w paintball, zawierającymi farbę w kolorze pomarańczowym - wyjaśnia Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Uszkodzone budynki nie znajdowały się w sąsiedztwie, a ich mieszkańcy nie byli ze sobą powiązani. Podejrzewano więc, że ustalenie sprawców nie będzie łatwe. Ostatecznie dzielnicowym szybko udało się ustalić, kto odpowiada za ten wybryk. To 18-latek i jego o rok starszy kolega.

- 10 czerwca śledczy ogłosili mężczyznom zarzut uszkodzenia elewacji pięciu budynków poprzez ostrzelanie ich kulkami z farbą. Ustalono, że mężczyźni wynajęli z wypożyczalni tzw. marker - urządzenie przypominające broń pneumatyczną i zakupili około tysiąc kulek z zawartością pomarańczowej farby. Postanowili wypróbować swoje umiejętności strzeleckie nocą poprzez strzelanie z jadącego samochodu do domów znanych im osób - dodaje.

Straty oszacowano na około 5 tysięcy złotych. W piątek, 26 sierpnia, śledczy skierowali do prokuratury akt oskarżenia w tej sprawie. Nastolatkom grozi do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro