Reklama
Reklama

Ratajczaka: auta będą odholowywać już od poniedziałku

fot. ZDM
fot. ZDM

Ze względu na wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w centrum Poznania, od 1 września obowiązywać miał zakaz parkowania na ulicy Ratajczaka. Zostanie jednak wprowadzony wcześniej - już w poniedziałek. Warto o tym pamiętać, bo w poniedziałek rano pojawią się tu lawety.

W środę z ulicy Święty Marcin odholowano 8 zaparkowanych tu aut. Drogowcy od kilku dni informowali o zakazie parkowania, który zaczął obowiązywać w środę na odcinku między Ratajczaka i Kościuszki. - To tylko 8 aut na kilkadziesiąt, które normalnie tam parkowały. Problem był więc znikomy. Osoby, które zostawiły auto w tym miejscu przed wprowadzeniem oznakowania, kary nie poniosą - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Zmiany w organizacji ruchu są związane z wprowadzeniem Strefy Tempo 30 na kolejnych ulicach w centrum. Dotyczą również ulicy Ratajczaka. Jak wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich, w sobotę zakończą się prace związane z wykonywaniem oznakowania na północnej jezdni ulicy Święty Marcin. Już we wtorek na ulicy Ratajczaka, między Świętym Marcinem i ulicą Powstańców Wielkopolskich pojawiły się znaki informujące o zakazie parkowania w tym miejscu.

Początkowo informowano, że zakaz na ul. Ratajczaka będzie obowiązywać od 1 września, a więc dopiero od przyszłego czwartku. Sytuacja jednak się zmieniła. - Nowe zasady postoju będą obowiązywały w tym miejscu od 29 sierpnia, a nie jak wcześniej zakładano - od 1 września. Oznacza to, że do poniedziałku, 29 sierpnia, właściciele i użytkownicy zaparkowanych na tym odcinku ulicy Ratajczaka pojazdów powinni je usunąć, by umożliwić drogowcom prowadzenie prac na jezdni i uniknąć problemów związanych z koniecznością odholowania samochodów na swój koszt - zauważa ZDM.

Dzięki przyspieszeniu prac na Ratajczaka już w poniedziałek będzie tu można rozpocząć usuwanie starego oznakowania poziomego i montowanie nowych znaków. - W następnej kolejności wykonywany będzie montaż krawężników postojowych. Przewidywany termin zakończenia prac na tym odcinku to środa, 31 sierpnia - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro