Reklama
Reklama

Inspekcja Transportu Drogowego kontrolowała kierowców UBER-a

fot. Piotr Olszański
fot. Piotr Olszański

W minionym tygodniu funkcjonariusze ITD oraz policjanci kontrolowali osoby wykonujące przewozy pasażerów za pomocą aplikacji UBER. Wobec trzech kierowców wszczęto postępowania wyjaśniające.

Uber daje możliwość zamówienia samochodu z kierowcą. Aplikacja powstała w San Francisco i przez kilka lat znacznie zwiększyła swój zasięg. Dziś można z niej korzystać nie tylko w wielu miastach na terenie Stanów Zjednoczonych, ale też w Europie. Od ubiegłego roku Uber działa też w Polsce - między innymi w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

Działanie Ubera w naszym kraju budzi spore kontrowersje. Co oczywiste, aplikacja nie podoba się taksówkarzom. Opłata za przejazd z kierowcą znalezionym przez aplikację jest bowiem niższa niż w taksówce. Kwestią kontrowersyjną są też przepisy - kierowcy korzystający z aplikacji przeważnie działają w tak zwanej "szarej strefie". Pod koniec ubiegłego tygodnia kierowców kontrolowała Inspekcja Transportu Drogowego -W przypadku trzech kontroli stwierdzono wykonywanie przewozów drogowych osób bez wymaganej licencji oraz wykonywanie przewozów okazjonalnych pojazdem niespełniającym kryterium konstrukcyjnego wynikającego z ustawy o transporcie drogowym. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wszczęto trzy postępowania administracyjne zagrożone kara pieniężną w łącznej wysokości 30.000,00 zł - informuje biuro prasowe ITD.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro