Reklama
Reklama

Bałtyk coraz bliżej ukończenia: powstaje elewacja

fot. Garvest
fot. Garvest

W czerwcu na Bałtyku powstającym przy rondzie Kaponiera zawisła wiecha. Obiekt ma 66 metrów i 16 kondygnacji naziemnych. Jak informuje inwestor - obecnie budynek jest w trakcie "strojenia" - powstaje elewacja. Cała ma być gotowa przed zimą.

Bałtyk ma 66 metrów i 16 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacje podziemne. W połowie czerwca na konstrukcji zawieszono wiechę. Prace cały czas są tu prowadzone. - Trwa wyścig z czasem, żeby przed zimą ogacić szkielet. Elewacja od Bukowskiej prawie skończona, od Roosevelta - w połowie, najwolniej idzie na plecach, od Concordii - wyjaśnia inwestor, firma Garvest.

Jeszcze kilka dni temu przy budynku znajdował się ogromny żuraw, dzięki któremu możliwe było wciąganie na wyższe kondygnacje materiałów niezbędnych do wykończenia wnętrz. Dziś pracownikom przypominają o nim jedynie dziury w stropach garaży - żuraw stał bowiem na kondygnacji -3. Teraz materiały trzeba będzie wnosić po schodach lub wwozić windami. Jedna z nich już działa. - Szklarze zaczynają właśnie kłaść szyby na skrawki stropów w wycięciu nad wejściem od strony Kaponiery. Stojąc na szklanej podłodze będzie widać, przez kilka pięter w dół, wchodzących do budynku - dodaje inwestor.

Poza przestrzeniami biurowymi wynajmowanymi przez najemców, w Bałtyku znajdą się m.in. restauracje i kawiarnie. Otwarte zostaną m.in. 2-kondygnacyjna restauracja "Bagels & Friends", restauracja take away na parterze, a także klub jazzowy z muzyką na żywo (znajdzie się na najwyższym piętrze). Na parterze ma też zostać otwarta kawiarnia znanej sieci. Na 2. i 3. piętrze otwarty zostanie kolejny klub fitness. Powierzchnia do ćwiczeń ma wynosić ponad 2000 metrów kwadratowych. Zajęcia planowane są także na dworze - na placu przy Concordia Design.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zakończy się w pierwszej połowie 2017 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro