Reklama

Przy AWF znowu rozbito namioty. Studenci zapisują się na studia II stopnia

fot. Mateusz Borys

Mniej więcej miesiąc po tym, jak przy Akademii Wychowania Fizycznego powstało miasteczko namiotowe, w którym studenci oczekiwali na zapisanie się na studia I stopnia na uczelni, sytuacja się powtarza. W środę rozpoczynają się zapisy na studia II stopnia na kierunku fizjoterapia i neurobiologia.

To właśnie zapisy na studia I stopnia na kierunku fizjoterapia na AWF sprawiły, że przy budynku w lipcu tworzyły się ogromne kolejki maturzystów. Uczelnia podjęła bowiem decyzję o zastosowaniu zasady "kto pierwszy ten lepszy" - liczyła się kolejność złożonych dokumentów, by dostać się na wymarzony kierunek.

Negatywnie o takim sposobie rekrutacji wypowiadał się Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ale rektor AWF zapewniał, że przyjmowanie dokumentów przebiegało wyjątkowo sprawnie. - Uczelnia monitoruje na bieżąco sytuację związaną z przebiegiem rekrutacji i zapewnia należyte warunki osobom, które zdecydowały się oczekiwać na jej rozpoczęcie na terenie AWF - mówił w lipcu prof. dr hab. med. Jerzy Smorawiński, rektor AWF.

Dziś wypowiedź rektora również jest aktualna. W środę rozpoczyna się rekrutacja na studia II stopnia na kierunkach fizjoterapia i neurobiologia i obowiązują takie same zasady jak miesiące temu. Przyjmowanie dokumentów rozpocznie się od 8.00, ale studenci koczują tu w namiotach od dłuższego czasu. W poniedziałek rozpocznie się natomiast przyjmowanie dokumentów na studia II stopnia na kierunku turystyka i rekreacja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
27.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro