Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Święty Marcin: lawety odholowują auta

KaT
środa, 24.08.2016 r.
godz. 07.09
KaT | środa, 24.08.2016 r., godz. 07.09
Święty Marcin: lawety odholowują auta
Wszystkie auta miały stąd zniknąć, niestety część została - fot. ZDM

Od kilku dni na odcinku ulicy Święty Marcin między Ratajczaka a Kościuszki można zobaczyć znaki informujące, że od 24 sierpnia nie mogą tu parkować auta. Dziś kierowcy, którzy nie zastosowali się do znaków, mogą się zdziwić. Zaczęło się odholowywanie pojazdów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zakaz parkowania na wymienionym wyżej odcinku ulicy Święty Marcin wprowadzono ze względu na konieczność oznakowania nowych miejsc parkingowych i wytyczenia ścieżki rowerowej. Także w środę rozpocznie się budowa nowego przejścia dla pieszych przez ulicę Święty Marcin na wysokości ulic Garncarskiej i Kantaka. Wszystko w ramach poszerzania Strefy Tempo 30.

Jak informuje od rana Radio Merkury, część kierowców nie zastosowała się do oznakowania umieszczonego od kilku dni na ulicy i będzie musiała odebrać swoje auto z parkingu, na który pojazd trafi na lawecie. Odholowywanie na koszt właściciela samochodów trwa.

To jednak nie koniec zmian. Od 1 września kierowcy nie będą mogli parkować na ulicy Ratajczaka pomiędzy Świętym Marcinem i ulicą Powstańców Wielkopolskich. - Po wytyczeniu drogi rowerowej drogowcy wyznaczą nowe miejsca parkingowe w tym rejonie - dodaje ZDM. Znaki informujące o zmianie pojawią się tutaj w piątek, 26 sierpnia. I tutaj auta, które 1 września wciąż będą tu zaparkowane, zostaną odholowane.

Reklama