Reklama
Reklama

Market przy ul. Opieńskiego ma problemy? "Zaprasza klientów"

Do naszej redakcji docierają sygnały o rzekomych problemach marketu Tesco przy ulicy Opieńskiego. Mieszkańcy zauważają, że najpierw wprowadzono tu płatny parking, a teraz sklepowe półki świecą pustkami. Dodatkowo odpraw mieli nie dostać pracownicy, którzy jakiś czas temu odeszli z pracy. Biuro prasowe sieci zapewnia, że sklep nie zostanie zamknięty.

Od pewnego czasu otrzymujemy informacje o problemach marketu Tesco na Piątkowie. - Na półkach są pustki, ostatnio zmieniła się firma ochroniarska, która teraz obcięła godziny, co skutkuje tym, że na całym markecie jest może ze 4 ochroniarzy. Nie ma komu pilnować monitoringu, a przez to schodzą się bezdomni, bo to dobra okazja do darmowych zakupów. Przywieziony towar leży godzinami i czeka na rozłożenie - pisze czytelnik.

Czytelnik przypomina, że kilka miesięcy temu market wprowadził opłaty za parkowanie przy obiekcie, co nie spodobało się klientom. Dodatkowo zmieniono godziny otwarcia sklepu - wcześniej był otwarty 24 godziny na dobę, dziś czas ten jest krótszy. - Pracownicy, którzy jakiś czas temu dobrowolnie odeszli z pracy nie dostali jeszcze odpraw - dodaje.

Jak informuje biuro prasowe Tesco, "mniejsza dostępność niektórych produktów na półkach naszego sklepu w Poznaniu może być spowodowana dużą popularnością tych artykułów w sezonie letnim i zmianami w systemie dostarczania zamówień centralnych z centrów dystrybucji. Obecnie pracujemy nad zminimalizowaniem wspomnianej sytuacji".

Równocześnie sieć przyznaje, że w markecie zmieniła się ochrona. - Kilka miesięcy temu została zmieniona agencja ochrony. Każdorazowo przy takiej zmianie zewnętrzni specjaliści oceniają zapotrzebowanie na pracowników ochrony w danej placówce oraz oceniają gdzie powinni pracować - obsługując system kamer, czy na terenie sali sprzedaży. Od czasu zmiany nie zauważyliśmy wzrostu poziomu strat, które wychodziłyby poza przyjęte normy.

Tesco zapewnia, że pracownicy, którzy sami odeszli z pracy w sklepie, zgodnie z podpisanymi umowami mają otrzymać odprawy po okresie wypowiedzenia. - Nie przewidujemy zmian w sposobie funkcjonowania sklepu przy ul. Opieńskiego w Poznaniu i jak zawsze zaprasza on klientów na zakupy - zapewnia biuro prasowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro