Reklama
Reklama

Orlik Open na os. Rusa: nie tylko zagrasz tu w piłkę, ale też w ping ponga i zrobisz grilla

Pierwszy Orlik Open, na którym można nie tylko grać w piłkę nożną czy koszykówkę, powstał na osiedlu Rusa na Ratajach. Mieszkańcy mogą tu zagrać w ping ponga, bule, a nawet zrobić grilla.

Marek Sternalski, radny PO, od lat przekonywał, że choć tradycyjne Orliki bardzo dobrze spełniają swoją funkcję, w zdecydowanej większości korzystają z nich chłopcy. Zaproponował więc, by pomyśleć o infrastrukturze, z której chętnie korzystałyby dziewczynki, ale też dorośli. - To będzie miejsce integracji dla wszystkich tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas na osiedlu w zakresie i sportu i rekreacji, ale też kultury - mówił w zeszłym roku Sternalski. - To będą miejsca, w których będzie można zagrać w bule, w szachy, w tenisa stołowego, gdzie będzie można usiąść i zrobić grilla - dodał.

Dziś możemy powiedzieć "sprawdzam" i trzeba przyznać, że radny słowa dotrzymał. Na osiedlu Rusa jest nie tylko boisko, ale też stoły do ping ponga, szachownice, ławki, grille, miejsce do grania w bule oraz zewnętrzna siłownia. - Wcześniej na naszym osiedlu nie było za bardzo miejsc do uprawiania sportu - mówi Dominika z osiedla Rusa. - Tutaj młodzi mają okazję, by rozwijać nie tylko talenty piłkarskie. teraz przygotowujemy się do rodzinnego turnieju w ping ponga - dodaje.

Oficjalne otwarcie Orlika Open zaplanowano na wrzesień, ale mieszkańcy już teraz chętnie z niego korzystają. Jeśli pomysł się sprawdzi, a wszystko wskazuje na to, że właśnie tak się stanie, podobne inwestycje mają być realizowane w innych częściach miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
24℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro