Reklama
Reklama

Kolejna część rewolucji w centrum: zmiany w parkowaniu i nowe przejście dla pieszych

fot. ZDM
fot. ZDM

Od środy kierowcy poruszający się ulicą Święty Marcin muszą się liczyć ze sporymi zmianami. Nie będzie można parkować na odcinku między Ratajczaka a Kościuszki, a pozostawione tu pojazdy zostaną odholowane. Podobne zmiany zajdą na ulicy Ratajczaka.

Kierowcy poruszający się po centrum Poznania od pewnego czasu stoją w dużych korkach. Wszystko przez prace związane z rozbudową Strefy Tempo 30 m.in. na ulicach Święty Marcin i Ratajczaka. Od środy kierowcy muszą się liczyć z kolejnymi zmianami. - Od środy na ul. Święty Marcin (na odcinku od ul. Ratajczaka do ul. Kościuszki) przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady postoju. Od kilku dni przypominają o tym znaki B-36 (zakaz zatrzymywania się) i informacja, że od 24 sierpnia pozostawione w strefie zakazu pojazdy będą odholowane na koszt właścicieli - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Zakaz parkowania wprowadzony tu będzie ze względu na konieczność oznakowania nowych miejsc parkingowych i wytyczenia ścieżki rowerowej. Także w środę rozpocznie się budowa nowego przejścia dla pieszych przez ulicę Święty Marcin na wysokości ulic Garncarskiej i Kantaka.

To jednak nie koniec zmian. Od 1 września kierowcy nie będą mogli parkować na ulicy Ratajczaka pomiędzy Świętym Marcinem i ulicą Powstańców Wielkopolskich. - Po wytyczeniu drogi rowerowej drogowcy wyznaczą nowe miejsca parkingowe w tym rejonie - dodaje ZDM. Znaki informujące o zmianie pojawią się tutaj w piątek, 26 sierpnia.

We wtorek drogowcy będą pracować m.in. na Al. Marcinkowskiego i Ratajczaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro