Reklama
Reklama

Wiemy, jak będzie wyglądała wieża widokowa na Szachtach

fot. mat. prasowe

Wieża widokowa na świerczewskich Szachtach powstanie ze środków przyznanych w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. W poniedziałek rada osiedla ujawniła wizualizacje wieży.

Pomysł budowy wieży widokowej na Szachtach pojawił się w ubiegłym roku i został zgłoszony do budżetu obywatelskiego jako projekt dzielnicowy. Pomysłodawcom udało się przekonać mieszkańców, a projekt zajął drugie miejsce i został skierowany do realizacji. W poniedziałek rada osiedla zaprezentowała wizualizację wieży, która w przyszłym roku staniew rejonie Stawu Glabisia, Rozlanego oraz cegielni -Konstrukcja będzie miała wysokość ok. 22 metrów i będzie wykonana na planie trójkąta. Na szczycie będzie znajdował się zadaszony taras widokowy o powierzchni 14 m2, z którego będzie roztaczał się widok na Szachty, okoliczne osiedla oraz centrum Poznania. Konstrukcja wieży będzie metalowa wraz z obudową z kompozytu imitującego drewno. Obecnie trwają prace związane z ustaleniem szczegółów podłączenia zasilania do oświetlenia oraz monitoringu - informuje Tomasz Wierzbicki, miejski i osiedlowy radny.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro