Reklama
Reklama

Lotto Plaża Wolności: Parcej i Dzikowicz najlepsi w Poznaniu

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Zwycięstwem pary Adam Parcej - Bartłomiej Dzikowicz zakończył się rozgrywany w Poznaniu turniej siatkówki plażowej Lotto Plaża Wolności. W finale pokonali oni reprezentujących stolicę Wielkopolski Marcina Szczechowicza i Kamila Radzikowskiego.

Impreza rozpoczęła się czwartkowym turniejem amatorów. W piątek toczono boje eliminacyjne i właśnie przez tę fazę musieli przebijać się broniący barw UAM Szczechowicz i Radzikowski. Choć w finale przegrali oni 0:2, to osiągnięty przez nich wynik należy traktować w kategorii sukcesu i sporej niespodzianki. Szczególnie, że w półfinale pokonali znacznie bardziej doświadczonych i utytułowanych Macieja Kosiaka i Macieja Rudola.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Na najniższym stopniu podium stanęli wspomniani Kosiak i Rudol, którzy w meczu o 3. miejsce pokonali 2:1 Ondreja Perusica i Davida Schweinera z Czech.

W niedzielę uczestnikom i obserwatorom turnieju nieco dawała się we znaki deszczowa pogoda, mająca spory wpływ także na frekwencję na trybunach. Ze względu na zbliżający się sezon halowy i związane z tym przygotowania nie udało się rozegrać zapowiadanego meczu gwiazd. Przez kilka dni kibice mogli jednak zobaczyć w sumie kilkadziesiąt spotkań rozgrywanych w samym sercu miasta. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną, dziewiątą edycję tej imprezy. Na razie nie wiadomo jaki będzie jej dokładny termin.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
1.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro