Reklama

Lotto Plaża Wolności: Parcej i Dzikowicz najlepsi w Poznaniu

fot. Maciej Kopiński

Zwycięstwem pary Adam Parcej - Bartłomiej Dzikowicz zakończył się rozgrywany w Poznaniu turniej siatkówki plażowej Lotto Plaża Wolności. W finale pokonali oni reprezentujących stolicę Wielkopolski Marcina Szczechowicza i Kamila Radzikowskiego.

Impreza rozpoczęła się czwartkowym turniejem amatorów. W piątek toczono boje eliminacyjne i właśnie przez tę fazę musieli przebijać się broniący barw UAM Szczechowicz i Radzikowski. Choć w finale przegrali oni 0:2, to osiągnięty przez nich wynik należy traktować w kategorii sukcesu i sporej niespodzianki. Szczególnie, że w półfinale pokonali znacznie bardziej doświadczonych i utytułowanych Macieja Kosiaka i Macieja Rudola.

Na najniższym stopniu podium stanęli wspomniani Kosiak i Rudol, którzy w meczu o 3. miejsce pokonali 2:1 Ondreja Perusica i Davida Schweinera z Czech.

W niedzielę uczestnikom i obserwatorom turnieju nieco dawała się we znaki deszczowa pogoda, mająca spory wpływ także na frekwencję na trybunach. Ze względu na zbliżający się sezon halowy i związane z tym przygotowania nie udało się rozegrać zapowiadanego meczu gwiazd. Przez kilka dni kibice mogli jednak zobaczyć w sumie kilkadziesiąt spotkań rozgrywanych w samym sercu miasta. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną, dziewiątą edycję tej imprezy. Na razie nie wiadomo jaki będzie jej dokładny termin.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro