Reklama
Reklama

Kolejne utrudnienia na poznańskich ulicach od przyszłego tygodnia

Od poniedziałku kierowcy i piesi muszą się liczyć z utrudnieniami na ul. Królowej Jadwigi oraz Konatkowskiej. Natomiast od wtorku, 23 sierpnia czasowa zmiana organizacji ruchu wprowadzona zostanie na ul. Palacza.  

W dniach od 22 sierpnia (od godz. 10:00) do 9 września 2016 r., w związku z kolejnym etapem budowy chodnika na ul. Królowej Jadwigi, wyłączony z ruchu będzie prawy pas jezdni i chodnik przy ulicy Królowej Jadwigi na odcinku za skrzyżowaniem z ul. Maratońską (w stronę ul. Droga Dębińska). Prędkość maksymalna w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/h - informuje ZDM.

Również od 22 sierpnia kierowcy oraz piesi muszą się liczyć ze zmianami komunikacyjnymi w związku z przebudową ulicy Konatkowskiej na Podolanach. Środkowy odcinek ulicy zostanie wyłączony z ruchu pojazdów i pieszych. Kierowcy będą mogli się poruszać objazdem sąsiednimi ulicami. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd oraz dojście do swoich posesji. Remont potrwa do 1 października.

Natomiast od wtorku, 23 sierpnia w związku z przebudową systemu ciepłowniczego wzdłuż ul. Palacza od skrzyżowania z ul. Jarochowskiego do skrzyżowania z ul. Biedrzyckiego wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.

W początkowych etapach prac wyłączane z ruchu będą fragmenty jezdni po zachodniej stronie skrzyżowania ul. Palacza i Jarochowskiego, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie przełączona na sygnał ostrzegawczy - informuje ZDM. W kolejnych etapach prac zawężane będą krótkie odcinki jezdni północnej ul. Palacza między ul. Jarochowskiego i ul. Biedrzyckiego. Na końcowym etapie prac zamknięty zostanie wjazd w ul. Biedrzyckiego od strony ul. Palacza, a wjazd i wyjazd w ul. Biedrzyckiego odbywać się będzie od strony ul. Winklera- dodaje.

Kierowcy w rejonie muszą liczyć się z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Ruch będzie sterowany ręcznie. Trzeba się też liczyć z miejscowymi ograniczeniami miejsc parkingowych. Remont ma się zakończyć 9 września.

Kierowcy i piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro