Warta przegrała na wyjeździe i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Zobacz skrót meczu (wideo)

Jako nieudany należy ocenić start rozgrywek II ligi w wykonaniu piłkarzy Warty Poznań. W czwartej kolejce Zieloni przegrali na wyjeździe z Odrą Opole i zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli.

Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy potwierdzili dobrą dyspozycję zdobywając bramkę po kilkudziesięciu sekundach gry. W 8. minucie było już 2:0. Przy obu golach nie popisał się Mateusz Filipowiak.W pierwszej sytuacji golkiper Warty miał już piłkę "na rękach", w drugiej praktycznie nie podjął próby interwencji.
Odra zdominowała przebieg gry w pierwszych 45 minutach i w pełni zasłużenie prowadziła 3:0. Goście byli kompletnie bezradni, nie zmieniło się to nawet w drugiej połowie, kiedy trener gospodarzy zdjął kluczowych graczy. Miejscowi mieli mecz pod kontrolą i pewnie wywalczyli 3 punkty.
Po czterech kolejkach Warta ma na koncie jedno "oczko" i zajmuje 18., ostatnie miejsce w tabeli. Odra z 10 punktami na koncie jest liderem rozgrywek. W najbliższą środę Zieloni podejmą Polonię Warszawa.
Odra Opole - Warta Poznań 4:1 (3:0)
Odra: Weinzettel - Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk - Marek Gancarczyk (Sypek 65"), Wepa, Peroński, W. Gancarczyk (Krysian 46"), Brusiło (M. Gancarczyk 46") - Wolny (Brychlik 56").
Warta: Filipowiak - Marciniak, Dejewski, Kieliba (Siwek 46"), Kiełb - Biegański (Fiedosiewicz 46"), Ngamayama, Białożyt (Szynka 75"), Brzostowski - Cywiński (Ciarkowski 35"), Paczyński
Bramki: Gancarczyk 1", 70", Peroński 8", Bodzioch 38" - Brzostowski 90"