Reklama
Reklama

Przebudowa Kaponiery w prokuraturze: 11 mln złotych strat?

fot. PIM
fot. PIM

W marcu Najwyższa Izba Kontroli ujawniła wyniki kontroli związanej z przebudową ronda Kaponiera. Niestety wyniki nie były optymistyczne. Dziś postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Najwyższa Izba Kontroli w marcu nie kryła, że jest zaskoczona skalą nieprawidłowości związanych z przebudową ronda Kaponiera. - Inwestycja była po prostu źle przygotowana. Ujawniliśmy chaos organizacyjny, brak kompletnej dokumentacji projektowej, nieskuteczny nadzór oraz niewłaściwie przygotowanie jednostek miejskich. To wszystko przyczyniło się do opóźnień i nieplanowanego wzrostu kosztu inwestycji, który sięga 359 milionów złotych - mówił Andrzej Aleksandrowicz, szef poznańskiej delegatury NIK. Zapowiadano wówczas, że o sprawie poinformowana zostanie prokuratura.

Dziś prokuratura zajmuje się zgłoszeniem NIK dotyczącym Kaponiery. W tej chwili postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie, choć ma na celu ustalenie, kto konkretnie ponosi odpowiedzialność za nieprawidłowości. Od czerwca trwa zbieranie dowodów. Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że straty spowodowane przez błędy urzędników mogą sięgnąć 11 mln złotych.

Przypomnijmy, że po latach robót Kaponiera ma zostać oddana do użytku w najbliższych tygodniach. Roboty budowlane mają się tu zakończyć 31 sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro