Reklama

Igrzyska w Rio: Monika Michalik z Grunwaldu Poznań zdobyła brązowy medal!

fot. EPA/SERGEI ILNITSKY/PAP
fot. EPA/SERGEI ILNITSKY/PAP

Monika Michalik (Grunwald Poznań) zdobyła brązowy medal w kategorii 63 kg w stylu wolnym podczas zapaśniczego turnieju Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W decydującym pojedynku pokonała Innę Trażukową z Rosji.

Początek rywalizacji był dla 36-letniej Michalik mało udany: w 1/8 finału uległa Japońce Kawai Risako. Azjatka awansowała jednak do finału, dzięki czemu Polka mogła walczyć w repasażach.
Tam stanęła naprzeciw Anastaziji Grigorjewej. Reprezentantka Łotwy to silna przeciwniczka, aktualna mistrzyni Europy. Michalik pokazała się z bardzo dobrej strony, wygrywając 5:1. Co prawda rywalka wykonała w pewnym momencie akcję za 4 punkty, ale po interwencji polskiego sztabu i powtórce wideo zweryfikowano ją na 1 punkt.
W decydującym o medalu pojedynku Michalik mierzyła się z reprezentantką Rosji. Jako pierwsza punkt zdobyła rywalka, Polka była jednak bardzo skoncentrowana i konsekwentnie realizowała swój plan. W końcu zarysowała się jej przewaga, a kilka punktowych akcji dało jej zwycięstwo.
Brązowy medal zdobyty w Rio to największy sukces w karierze Michalik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro