Reklama
Reklama

Mural ze Śródki nominowany w konkursie na 7 nowych cudów Polski

fot. Włodzimierz Hoppel

Niezwykły mural, który od mniej więcej roku zdobi poznańską Śródkę, ma szansę zostać jednym z 7 cudów Polski. Czy tak się stanie? Wszystko zależy od internautów. Mural ma 31 rywali, a obecnie znajduje się na 12. miejscu plebiscytu. Głosować można do końca sierpnia.

Plebiscyt na 7 nowych cudów Polski ma pomóc na nowo odkryć Polakom zapomniane zabytki, czy poznać nowe miejsca, które już urosły do rangi niezwykłych. W plebiscycie organizowanym przez magazyn podróżniczy National Geographic od 2012 roku typowane są lokalizacje z całego kraju.

Poznań ma sukcesy na koncie. W 2012 roku bezkonkurencyjny okazał się Stary Browar. Został jednym z nowych cudów Polski uzyskując największą liczbę głosów - 36,2% i pozostawił w tyle rywali. W 2014 roku uznanie głosujących zyskała natomiast Brama Poznania, która zajęła 5. miejsce z nieco ponad 6% głosów. Tym samym znalazła się w 7 nowych cudów Polski 2014 roku.

W tym roku Poznań ponownie może odnieść sukces w konkursie. Wśród nominowanych jest mural z poznańskiej Śródki. - Efektowny mural w technice 3D opowiada historię dzielnicy Śródka. Znajdziemy tam księcia, hejnalistę, kota czy sklepik rzeźnika - czytamy w krótkim opisie na stronie internetowej plebiscytu. Nie jest to jednak jedyne miejsce w Wielkopolsce nominowane w konkursie. O miano cudu walczy też Pałac Kobylniki w Obrzycku.

Obecnie wielkopolskie propozycje nie znajdują się w ścisłej czołówce plebiscytu. Na 12. pozycji jest mural (2,42% głosów), a na 25. Pałac Kobylniki (0,61% głosów). Głosować można TUTAJ do końca sierpnia. Każdy internauta może oddać głos raz na 24 godziny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro