Reklama

Park Rataje stanie się Parkiem Orderu Uśmiechu? Zdania podzielone

Choć o powstaniu Parku Rataje mówi się od lat, dopiero od niedawna trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu w rejonie osiedli Polan i Powstań Narodowych. Inwestycje będą tu realizowane w najbliższych latach, ale już teraz pojawiła się propozycja nazwania parku imieniem Orderu Uśmiechu.

Pod koniec lipca pisaliśmy o dofinansowaniu w wysokości 13 mln złotych, jakie otrzymało miasto na realizację Parku Rataje. Dzięki pieniądzom początkowo na 10 hektarach (docelowo park ma być większy) mają powstać kolejne drogi rowerowe i alejki dla pieszych, zasadzona zostanie zieleń, a także pojawią się atrakcje dla mieszkańców - miejsca do rekreacji i uprawiania sportu.

I choć prace z pewnością potrwają kilka lat, już teraz pojawiła się propozycja nazwania parku imieniem Orderu Uśmiechu. - To order przyznawany tylko przez dzieci i my jako dorośli musimy dbać o to, by ten order był w pamięci przez cały czas - zauważa Włodzimierz Marciniak z Poznańskiego Klubu Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Stosowne pismo w tej sprawie trafiło już do Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego, a z GEOPOZ-u ma trafić do miejskich radnych. Część mieszkańców pomysł chwali, inni się z nim nie zgadzają. - Nie będąc mieszkańcem Rataj, ja nie skojarzę tej nazwy - mówi mieszkaniec. Kolejni dodają, że lepiej, by park pozostał Parkiem Rataje. Podobnego zdania jest Adam Pawlik, miejski i osiedlowy radny, który od lat walczy o powstanie parku. - Od kilkudziesięciu lat mieszkańcy zabiegają o Park Rataje, a nie o taką czy inną nazwę. Mogłoby to być dosyć mylne, gdyby Park Rataje nie był Parkiem Rataje, a nazywał się zupełnie inaczej, szczególnie na początku - mówi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
41.97 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro