Reklama
Reklama

Pijana matka urodziła pijane dziecko. Nie odwiedziła go nawet w szpitalu

fot. Benjamin Earwicker / freeimages.com
fot. Benjamin Earwicker / freeimages.com

Już w sobotę pisaliśmy o 32-latce z Ostrowa Wielkopolskiego, która mając 3,5 promila alkoholu urodziła dziecko. Maluch miał 1,7 promila alkoholu we krwi. Noworodek przebywa w szpitalu - matka do dziś się przy nim nie pojawiła.

32-latka urodziła dziecka w czwartek wieczorem w mieszkaniu przy ulicy Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Kobieta miała 3,5 promila alkoholu we krwi, a noworodek po porodzie miał 1,7 promila. Zarówno matka jak i dziecko przetransportowano do szpitala. Dziewczynka do dziś przebywa pod opieką lekarzy, ale jak informuje portal wlkp24.info, jej stan jest stabilny. - Stan dziecka jest dobry, ale na pewno zostanie jeszcze przez minimum 2 tygodnie w szpitalu - mówi Joanna Pawlaczyk ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Matka dziewczynki wyszła ze szpitala na żądanie w piątek rano. Nie pozwoliła na przeprowadzenie badań. Z informacji wlkp24.info wynika, że to jej trzecie dziecko. Starsze dzieci znajdują się w rodzinie zastępczej. - Wszczęliśmy standardową procedurę, o zaistniałej sytuacji powiadomiony został sąd rodzinny. To sąd zadecyduje dokąd trafi dziecko po opuszczeniu szpitala - dodaje Pawlaczyk. Dziecko może trafić pod opiekę członków rodziny lub do rodziny zastępczej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro