Reklama
Reklama

Gdyńska i Bałtycka: kierowcy mają pojechać przebudowanymi ulicami w tym roku

fot. PIM

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku kierowcy będą mogli korzystać z przebudowanych ulic w rejonie spalarni śmieci w pełnym zakresie. Choć początkowo zakładano, że roboty potrwają do końca września, dziś aktualnym terminem ukończenia robót budowlanych jest 30 listopada.

Ulice Gdyńska i Bałtycka wyglądają coraz lepiej. W przypadku Gdyńskiej trasa zyskała 2 jezdnie, przebudowano skrzyżowanie z ulicą Chemiczną, wybudowano tu tunele m.in. dla pieszych i rowerzystów, zlikwidowano kolizję z przejazdem kolejowym. Zmieniła się też ulica Bałtycka.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Prace związane z przebudową tras w rejonie spalarni odpadów rozpoczęły się rok temu. Początkowo zapowiadano, że potrwają do 30 września 2016 roku, ale dziś wiadomo, że to nieaktualny termin. - Mamy podpisany aneks z wykonawcą, zgodnie z którym prace budowlane mają potrwać do 30 listopada tego roku - mówi Krzysztof Sas, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. Do tego czasu ma się zakończyć około 99% prac budowlanych. - Chcielibyśmy aby jeszcze w tym roku kierowcy mogli korzystać z przebudowanych ulic w pełnym zakresie - dodaje.

Do 31 grudnia zakończony ma zostać przedmiot umowy, a prawdopodobnie w styczniu odbędą się wszystkie niezbędne odbiory. Opóźnienie wynika między innymi z tego, że nikt nie mógł się spodziewać "niespodzianek", jakie zastano pod ziemią na placu budowy. A były to m.in. konstrukcje czy uzbrojenia, których nie było w dokumentacji.

Wciąż nie wiadomo kiedy rozpocznie się przebudowa ulicy Gdyńskiej na odcinku od granicy miasta Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków. Miasto w lipcu doszło do porozumienia z gminą Czerwonak i ostatecznie zdecydowano się na realizowanie inwestycji zgodnie z pierwotnymi założeniami - trasa ma więc mieć 2 pasy ruchu w każdym kierunku, a nie po jednym jak proponowali poznańscy urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
17.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro