Kolarstwo: Grzegorz Golonko dominował na Torze Poznań

Grzegorz Golonko z podwarszawskich Łomianek zdominował rywalizację podczas II Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Poznania, wygrywając jazdę indywidualną na czas i wyścig ze startu wspólnego.

W imprezie rozgrywanej na Torze Poznań wzięło udział prawie 100 zawodników-amatorów z całej Polski. W jeździe indywidualnej na czas (12 km) najlepszy okazał się Golonko, któremu pokonanie tego dystansu zajęło 15 minut i 37 sekund. Na podium kategorii open stanęli także Paweł Rychlicki i Łukasz Andrzejewski.

W wyścigu ze startu wspólnego rywalizowano na dystansie 82, 41 oraz 24,5 km. W pierwszym przypadku ponownie zwyciężył Golonko (01:53:34,488), który na finiszu pokonał Roberta Żmudzina i Jakuba Najsa.

41 km najszybciej pokonał Lech Ergang, a wśród kobiet triumfowała Marta Gogolewska. Na dystansie 24,5 km rywalizowali najstarsi zawodnicy. Wygrał urodzony w 1941 roku Stanisław Paterka. Najbardziej zaawansowanym wiekowo uczestnikiem imprezy był 83-letni Jerzy Drewnik.

Szczegółowe wyniki imprezy można znaleźć tutaj.