Reklama

Korkowy poranek w centrum: stoją okolice Kaponiery i zamkniętego fragmentu Dąbrowskiego

Ulica Kościuszki i auta jadące drogą rowerową | fot. czytelnik
Ulica Kościuszki i auta jadące drogą rowerową | fot. czytelnik

Trudny poranek dla kierowców poruszających się po centrum Poznania. Korki tworzą się w rejonie ronda Kaponiera, ale też w pobliżu wyłączonego od dziś fragmentu ulicy Dąbrowskiego. Kierowcy łamią przepisy i np. na ul. Kościuszki jeżdżą po drodze rowerowej.

Dla wielu osób wtorek jest pierwszym dniem, w którym przejeżdżają przez rondo Kaponiera z nową organizacją ruchu. Zmiany wprowadzono tu w sobotę, ale w długi weekend ruch w tym rejonie nie był duży. Od rana korki tworzą się na wszystkich dojazdach do Kaponiery. Zdecydowanie najgorzej jest na ulicach Bukowskiej, Roosevelta, a także na ulicach Mickiewicza czy Słowackiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Przypominamy - na Kaponierze przywrócony został ruch pojazdów w relacji św. Marcin - Zwierzyniecka oraz św. Marcin - Roosevelta. Możliwy jest przejazd z ul. Św. Marcin i mostu Uniwersyteckiego na wprost w ul. Zwierzyniecką oraz skręt w lewo lub w prawo w ul. Roosevelta. Kierowcy mogą też poruszać się południową stroną ronda z ul. Zwierzynieckiej oraz z ul. Roosevelta (tylko od strony mostu Teatralnego) w kierunku mostu Uniwersyteckiego.

Sytuację pogarsza fakt, że zamknięty jest fragment ulicy Fredry. - W związku z zamknięciem skrzyżowania ul. Fredry i Kościuszki samochody jadące ul. Kościuszki od ul. Fredry nie stosują się do znaków nakazu skrętu w lewo w ul. Kowalczyka i zakazu wjazdu na wprost ul. Kościuszki, tylko jadą pod prąd ścieżką rowerową w kierunku Libelta stwarzając zagrożenie czołowego zderzenia - pisze nasz czytelnik.

Dla wielu osób zmiany w organizacji ruchu są zaskakujące, choć od kilku dni informowano o tej "rewolucji". Kierowcy z pewnością będą potrzebowali kilku dni, by przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu i nauczyć się jeździć tędy bez problemów.

Niestety nie są to jedyne miejsca, w których jeździ się trudniej niż zwykle. We wtorek rano wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ulicy Dąbrowskiego, przy skrzyżowaniu z Przybyszewskiego. Wyłączona z ruchu została wschodnia część skrzyżowania Dąbrowskiego/Przybyszewskiego/Żeromskiego. Samochody kierowane są na ulicę Długosza, którą dojeżdżają do Szamarzewskiego i następnie do Przybyszewskiego. Taka zmiana obowiązywać ma do 3 września.

Więcej o zmianach TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro