Reklama
Reklama

W sobotę książkowy spacer po Poznaniu

fot. mat. organizatora
fot. mat. organizatora

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. W sobotę odbędzie się spacer zatytułowany "Miasto (z) książek".

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na zupełnie nową wycieczkę zatytułowaną "Miasto (z) książek" -Spacer pozwoli odkryć Poznań z kart literatury. Wraz z komisarzem Kaczmarkiem z kryminałów Piotra Bojarskiego spróbujemy rozwikłać mroczne zagadki miasta, zobaczymy zamek Przemysła z czasów świetności ukazany w powieściach Elżbiety Cherezińskiej, nie zabraknie też oczywiście Borejków - najsłynniejszej poznańskiej rodziny stworzonej dzięki wyobraźni Małgorzaty Musierowicz. Spojrzymy również na Poznań jako miasto książek, zwracając uwagę na poznańskie wydawnictwa, biblioteki, antykwariaty i księgarnie. Zapraszamy serdecznie - nie tylko mole książkowe! -zachęcają przewodnicy.

Wycieczka rozpocznie się 13 sierpnia o godzinie 10, a uczestnicy spotkania powinni oczekiwać na przewodnika na placu Międzymoście. Udział w wycieczce jest darmowy, ale po jej zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro